Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Poskytované služby > Služby, úhrada za poskytnutí stravy a ubytování

Služby, úhrada za poskytnutí stravy a ubytování

KAPACITA Domova pro seniory Hostim, příspěvková organizace v roce 2024:

Poskytujeme 1 typ pobytových služeb: Domov se zvláštním režimem  -  67 lůžek

poskytujeme služby osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu chronického duševního onemocnění, osobám s různou formou demence, přičemž režim při poskytování sociálních služeb je přizpůsoben specifickým potřebám těchto osob.

V Domově pro seniory Hostim poskytujeme našim klientům tyto služby:

 • poskytování celoročního ubytování
 • poskytování stravování
 • pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu
 • pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro
 • osobní hygienu
 • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
 • sociálně terapeutické činnosti
 • aktivizační činnosti
 • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při
 • obstarávání nutných osobních záležitostí

Celková měsíční úhrada v domově je tvořena složkami:

 • náklady za poskytnutí stravy
 • náklady za poskytnutí ubytování
 • příspěvek na péči v přiznané výši

Výše částek jednotlivých složek vychází ze zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a vyhlášky č. 505/2006 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů. Úhradu za poskytnutí ubytování a stravy si hradí klient ze svého příjmu /většinou důchodu/, přičemž platí, že mu musí zůstat 15 % z jeho příjmu. Konkrétní částky za jednotlivé druhy služeb, celodenní a měsíční pobyt jsou uvedeny v následující tabulce:

Úhrady od 1.2.2024.docx

STRAVOVÁNÍ:

V domově poskytujeme tři druhy stravy: běžná, dietní a diabetickou stravu.

Úhrada za stravování se skládá z ceny stanovené na jednotlivá jídla + režijní náklady

kuchyně

STRAVA BĚŽNÁ, ŠETŘÍCÍ ve výši 232,- Kč denně.

DIABETICKÁ STRAVA ve výši 235,- Kč denně

 • Uživatelé si mohou vybírat ze dvou druhů snídaní 3 dny v týdnu a ze dvou obědů 1x týdně.
 • Snažíme se vařit stravu rozmanitou a podobnou té, na kterou byli klienti z domova zvyklí.
 • Jednou za 3 týdny se schází stravovací komise, která řeší problematiku stravování a přiblíží k přáním a požadavkům klientů.

UBYTOVÁNÍ:

Domov pro seniory Hostim poskytuje sociální službu domov se zvláštním režimem formou celoročního pobytu.

Našim uživatelům k ubytování nabízíme:

ubytování - pokoj

Budova 1: Celková kapacita je 25 lůžek v jednolůžkovém pokoji, ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. . Na prvním patře se nachází dvoulůžkové až pětilůžkové pokoje. Pokoje jsou vybaveny moderním nábytkem, televizí a polohovacími lůžky. Dále se zde nachází společná koupelna, WC a jídelna (která slouží i jako společenská místnost). K přesunu do přízemí a zpět slouží prostorný výtah a schodiště. Tato budova je zařízena pro mobilní a imobilní uživatele.

ubytování - pokoj

Budova 2: Celková kapacita je  24 lůžek ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. V přízemí se nachází pokoje uživatelů, místnost pracovníků v přímé péči, sociální zařízení a společná koupelna. Pokoje jsou moderně zařízené, vybavené jsou elektrickými polohovacími lůžky, nočními stolky, židlemi, stoly, umyvadlem, televizí, skříněmi, případně dalším nábytkem.

V prvním patře se nachází pokoje uživatelů a jídelna, která slouží i jako společenská místnost. Kdo chce, může se stravovat přímo na pokoji. Dvoulůžkové pokoje jsou moderně zařízené, vybavené elektrickými polohovacími lůžky, nočními stolky, židlemi, stoly, televizí, skříněmi, sociálním zařízením a koupelnou. 

K přesunu z přízemí do prvního patra a zpět slouží výtah nebo schodiště. Do budovy je bezbariérový přístup.

Pokud se týká zabezpečení pomoci, tak na každém pokoji má k dispozici klient tlačítko na přivolání pracovníka, v obou budovách je zabezpečena nepřetržitá sociální služba. V hlavní budově je stále přítomna zdravotní sestra.

K výzdobě pokoje může uživatel použít drobné osobní předměty, obrazy, fotografie, sošky, vázy aj. (snažíme se zajistit pobyt uživatelům v našem zařízení tak, aby se cítili jako doma).

Budova 3: Celková kapacita je 18 lůžek ve dvoulůžkových pokojích. V přízemí se nachází pokoje uživatelů, místnost pracovníků v přímé péči, sociální zařízení a společná koupelna. Pokoje jsou moderně zařízené, vybavené jsou elektrickými polohovacími lůžky, nočními stolky, židlemi, stoly, umyvadlem, televizí, skříněmi, případně dalším nábytkem. V prvním patře se nachází pokoje uživatelů a jídelna, která slouží i jako společenská místnost. Kdo chce, může se stravovat přímo na pokoji. Dvoulůžkové pokoje jsou moderně zařízené, vybavené elektrickými polohovacími lůžky, nočními stolky, židlemi, stoly, televizí, skříněmi, sociálním zařízením a koupelnou . K přesunu z přízemí do prvního patra a zpět slouží výtah nebo schodiště. Do budovy je bezbariérový přístup.

K výzdobě pokoje může uživatel použít drobné osobní předměty, obrazy, fotografie, sošky, vázy aj. (snažíme se zajistit pobyt uživatelům v našem zařízení tak, aby se cítili jako doma).

Součástí ubytování je také úklid, praní, žehlení a drobné opravy prádla, lůžkovin, atd..

Úhrada za ubytování:

Výše úhrady za ubytování činí ....... viz. TABULKA

PŘÍSPĚVEK NA PÉČI:

K měsíční úhradě se připočte ještě příspěvek na péči, pokud ho klient pobírá, hradí se z něj úhrada za péči. Pokud ho ovšem nepobírá,  potom si úkony péče platí z důchodu jako tzv. fakultativní činnosti.

I. stupeň 880,-Kč
II. stupeň 4.400,-Kč
III. stupeň 12.800,-Kč
IV.   stupeň 19.200,-Kč